Oswajamy: dynię

Oswajamy: dynię

Dyni, tak naprawdę nie trzeba oswajać. Ma śliczny, zachęcający kolor i jest delikatna w smaku. Dynia dla dzieci na pewno się sprawdzi, jako jedno z pierwszych warzyw przy rozszerzaniu diety, ale później przychodzi pytanie – co tu więcej poza zupą można z niej zrobić? Można, można i dlatego dzisiejszy wpis jest skarbnicą takich inspiracji. Tradycyjnie w cyklu ,,Oswajamy” dzielę się ciekawymi przepisami z innych miejsc w sieci. Czasami takie wybieranie spośród dosłownie setek przepisów, które mi wpadną w oko, zabiera godzinę- dwie. Takie rozeznanie robię też dla siebie, bo wiem, że sama skorzystam albo już skorzystałam z tych przepisów. Nie musicie przygotowywać dokładnie dania z przepisu. Niech to będzie podpowiedź. Większość przepisów jest przecież pisana pod kątem czytelnika dorosłego. Ja nie widzę problemu aby z przepisu zabrać ostrą papryczkę, skoro wiem, że przez ten jeden składnik moje dzieci tego nie zjedzą.

  1. Pierogi z dynią znalazłam na blogu Pana Tomka Lacha Zajadam.pl. Te pierogi spodobały mi się poprzez ich prostotę i połączenie z groszkiem!
  2. Słodki chlebek dyniowy z mojego ulubionego ,,słodkiego” bloga Mojewypieki.com. Taki chlebek może urozmaicić śniadanie, być podwieczorkiem albo przekąską na spacerze. Dla mnie świetny.
  3. Risotto z dynią z bloga Olgasmile.com, może darowałabym sobie tę szałwię a dodała świeżą kukurydzę i udusiła marchewkę i paprykę. Kombinujcie 🙂
  4. Makaron w dyniowym sosie śmietanowym znowu z bloga Pani Olgi. Dynia i śmietana? Pycha.
  5. Kasza jaglana z dynią na 3 sposoby, z bloga Pani Moniki, o zabawnej nazwie Littlehungrylady.pl, urzekła mnie wersja na słodko!
  6. Bezglutenowe i bezmleczne placki z pieczonej dyni  z bloga Kuchnianastrojowa.blogspot.com
  7. Placki z dyni i cukinii z portalu Kwestiasmaku.com , można smażyć na jedynie posmarowanej olejem patelni, sprawdziłam i polecam.
  8. Pancakesy z miodem i orzechami z bloga Pani Basi Mytastykitchen.com , ten przepis znajdziecie na bardzo wielu blogach, często zamiast jogurtu jest dodane mleko
  9. Chipsy z dyni z bloga Pani Asi, czyli Sojaturobie.blogspot.com

Zobacz inne ciekawe wpisy