Oswajamy: buraczki

Oswajamy: buraczki

Zaczynam nowy cykl 🙂 Nie mam dużo czasu na tworzenie nowych przepisów na bloga, zresztą po co skoro można zaufać mistrzyniom osiągania wspaniałych smaków. Postanowiłam poszukać na blogach kulinarnych ciekawych, wartościowych przepisów. Takich, które też można łatwo modyfikować i nie stracić smaku. Rodzinnych! 

Lubię określenie ,,oswoić”. To inaczej nauczyć, przygotować,  zapoznać, przybliżyć, pokazać, przystosować.  No właśnie, można tak przygotować danie, aby zapoznać dziecko z danym smakiem i nauczyć je jeść 🙂

Uprzedzam, że nie oznaczę przepisów od którego miesiąca czy roku można je wprowadzać do diety dziecka. Są one podpowiedzią jak coś ugotować. Polecam kombinować, czasem zamienić składniki- jednym słowem dostosować przepis do swojej rodziny.

Zaczynamy!

Zupa z pieczonych buraczków i ziemniaków 

przepis pochodzi z bloga Pani Elizy Mórawskiej White Plate. Sama nie wiem co jest tam lepsze- piękne zdjęcia czy wspaniałe przepisy. To i to ze smakiem.

Surówka z buraczków i marchewki

Pasta / pesto z buraczków

przepisy pochodzą ze strony Cookmagazine i poleca Wam zajrzeć tutaj po kolejne, bardzo niebanalne przepisy

Pieczone wegeburgery z buraka

przepis pochodzi z programu Dzień Dobry TVN. Piekłam kiedyś takie burgery ale chyba zabrakło mi czasu na wrzucenie na bloga. Super, bo są pieczone. Można eksperymentować, uprościć powyższy przepis i podać metoda BLW już przed 1 urodzinami.

Zapiekanka z warzyw korzeniowych

Przepis na ,,gratin” znalazłam na blogu Ulica ekologiczna. Wygląda ciekawie i mam zamiar wypróbować ten przepis bo bardzo lubię takie zapiekane warzywa.

Czekoladowe ciasto buraczkowe

Mega ciasto z bloga Moje wypieki Pani Doroty Świątkowskiej. Dziecko się nie zorientuje, że zamiast tony maki są w środku zdrowe buraczki.

Muffinki buraczkowe

Jeszcze raz Pani Dorota z MW. Podobno to najsłodszy blog w sieci. Polecam upiec takie babeczki np. na przyjęcie urodzinowe dziecka. Inne też skorzystają.

 

Zobacz inne ciekawe wpisy