Książka ,,Przekroje owoce i warzywa"

Książka ,,Przekroje owoce i warzywa"

Kiedy tylko usłyszałam że jest taka książka to postanowiłam, że muszę ją zobaczyć na żywo. Na parę tygodni o niej zapomniałam ale wczoraj, będąc w bibliotece wpadł mi w oko jej tytuł.

Przekroje… świetny pomysł. Dzieci mają ogromną wyobraźnię i takie rysunki są dla nich bardzo pomocne. Po co mówić o błonniku, który jest zdrowy bo oczyszcza nasz organizm…. skoro można pokazać pana Błonnika ze szczotką który zamiata pokoik w jabłku.

W ,,Przekrojach” są pokazane dynia, jabłko, maliny, fasolka, gruszka,

  Tutaj są przedstawieni główni bohaterowie, cukry, białka, witaminy, magnez, wapń (i inne minerały) oraz barwniki. Każdy z nich ma jakieś ważne zadania, lubi coś robić (np.Witamina C to pan Złota Rączka, bo wszystkim pomaga i naprawia), a Magnez lubi spokój. Strasznie mi się te opisy spodobały. 20161217_092147 Jest to moim zdaniem książka dla dzieci około 3 roku życia. Wcześniej polecam książeczki np. z serii Obrazki dla maluchów. Odobno są owoce i osobno warzywa. U mnie te małe książeczki służyły przez długi czas jako zabawiacz przed/ po posiłku (kiedy np.dziecko siedziało w krzesełku a jeszcze obierałam owoce ze skórki, odgrzewałam zupkę). To ważne żeby dziecko miało częsty kontakt z tematem jedzenia owoców i warzyw. Niech ogląda książeczki, idzie z mamą na krótkie zakupy na rynek, bawi się w gotowanie. Obok książeczki do pierwszego zdjęcia położyłam ostatni prezent dla córeczki, czyli zestaw owoców i warzyw do przekrojenia na pół. W środku każdej zabawki jest rzep, który pod naporem plastikowego nożyka się rozczepia. Przez pierwsze dni córeczka nie przestawała ,,gotować”. P.S. moje dzieci mają małą, stojącą kuchenkę – co też polecam.

Zapisz się na mój newsletter!

Twój mail jest u mnie bezpieczny. Wysyłając swoje dane wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Zuzannę Kłos (kontakt@dietetykasmyka.pl) do wysyłki newslettera. W każdej chwili możesz cofnąć zgodę.

Tak, chcę!

Zobacz inne ciekawe wpisy