Sen dziecka

Witaj w strefie snu dzieci

Może dziwisz się teraz skąd tutaj taki temat i czemu ja – dietetyk dziecięcy – zajmuje się snem dzieci… ?

Jestem prawdopodobnie JEDYNYM dietetykiem dziecięcym, który połączył temat snu i żywienia.

W temacie dobrego snu dzieci ,,siedzę” od ponad 10 lat, czyli od momentu, gdy mój synek miał ponad pół roku, a ja z dnia na dzień coraz bardziej odczuwałam skutki ciągłych pobudek w nocy.

Szukałam rozwiązania i czytałam dosłownie wszystkie książki, które  dotyczyły snu lub rozwoju dziecka. Może było ich 15, 20 albo i więcej? Były to zarówno publikacje autorów uznawanych za trenerów snów (w negatywnym tego słowa znaczeniu), jak i zwolenników rodzicielstwa bliskości. Dobre rady podziałały i dosłownie ,,odżyłam”. 

Po 2 latach po raz drugi zostałam mamą i… historia się powtórzyła. Moja córeczka była bardziej wrażliwa, ale ja wierzyłam, że i ona może dobrze spać. I faktycznie tak się stało.

W 2016 roku zostałam certyfikowanym promotorem karmienia piersią i połączyłam moją wiedzę z zakresu żywienia dzieci, karmienia piersią, psychologii oraz własne doświadczenia.

Zrozumiałam jak bardzo sen i posiłki dziecka są ze sobą połączone. Posiłki dziecka wpływają na jego sen, a brak snu wpływa na jego apetyt!

A do tego dochodzi jeszcze aktywność pomiędzy snem, a jedzeniem…

Zaczęłam prowadzić konsultacje i warsztaty dla rodziców, a po kilku latach opracowałam autorski schemat nauki samodzielnego zasypiania (samodzielnego, nie samotnego!)

Usypianie bez karmienia

  • szkolenie online
  • sesja Q&A

Posłuchaj podcastów