Kurs online Dobry sen twojego dziecka

Przed Tobą KURS ONLINE, w formie ebooka i audiobooka dzięki któremu:

Będziesz wiedziała jakie POSIŁKI podawać o konkretnej porze dnia oraz które produkty działają wyciszająco, a które pobudzająco

Unormujesz POSIŁKI, DRZEMKI I SEN NOCNY dziecka

Poznasz RYTUAŁY wyciszające oraz METODY usypiania, które Twoje dziecko zrozumie i polubi

Słyszałaś o metodach ,,niech się wypłacze”?

Cytuję z gazetki parentingowej ,,Gdy zacznie płakać, wróć po 2 minutach, weź je na ręce, uspokój a potem odłóż i wyjdź – tym razem na 4 minuty. Następnym razem wyjdź na 6 minut itd.- stopniowo przedłużaj czas aż do 10 minut. Jeśli nadal nie śpi, wracaj do niego co 10 minut aż do skutku”. Moje dzieci mają ponad 6 i ponad 4 lata i wyobraź sobie, że nawet w tym wieku nie wyobrażam sobie, aby gdy płaczą lub mnie wołają wracać dopiero po kilku (albo 10!) minutach. Tobie też tego nie polecam. 

Naprawdę, są lepsze metody i ja je znam!

Co składa się na kurs ,,Dobry sen Twojego dziecka”?

ebook

50 stron w formie PDF. Możesz go czytać na komputerze, pobrać na smartfona, czy wydrukować.

audiobook

Nagranie ebooka w formie MP3, czytane przez autorkę kursu. Możesz słuchać cokolwiek robisz! To aż 3 godziny i 50 minut dobrych rad!

notatnik

Workbook, zeszyt planów, marzeń i sukcesów- jak wolisz 🙂 23 strony stworzone we współpracy z psychologiem i terapeutą rodzinnym Aleksandrą Sileńską

grupa wsparcia

Dostęp do zamkniętej grupy wsparcia na Facebooku ,,Dobry sen – Dietetyka smyka”, gdzie będziesz mogła zapytać inne mamy, podzielić się trudnościami i pochwalić sukcesami!

Co znajdziesz w kursie?

Zobacz opinie mam po moich konsultacjach

,,Już pierwszej nocy Basia zasnęła BEZ LULANIA, gdzie to było po prostu niewyobrażalne, a dziś – 3 dni po konsultacjach zasypia w 10 minut (wcześniej 40) bez lulania, jęczenia, wicia się , wyciągania smoka – nie wierzyłam że to kiedykolwiek może tak wyglądać, nie wierzyłam w moje dziecko, w moje mądre, wrażliwe, tak szybko uczące się dziecko. Pani Zuzanno, gdyby nie Pani w życiu bym się nie podjęła nauki samodzielnego zasypiania. Już teraz mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć ze odmieniła Pani nasze życie. To czysta, najprawdziwsza magia. Jest Pani zaklinaczką dzieci :)” Olga
,,Syn budził się w nocy co 2 h ( 10 miesięczny), domagał się piersi. Po pierwszym dniu prób zauważyliśmy że To naprawdę działa i z każdym dniem może być lepiej. Drzemki w dzień z 40 min wydłużyły się do półtora godziny, a w nocy przebudza się tylko raz i najczęściej wystarczy że go położę i dalej śpi, czasem chce się napić wody. Zasypianie wreszcie przestało być męczące a stało się przyjemnością i dla nas i z pewnością dla dziecka, teraz wystarczy że wieczorem położę go i wyjdę z pokoju a po 10 min zaglądam i już śpi. Fantastyczne uczucie! Mąż stwierdził, że Pani Zuzanna powinna dostać jakiegoś Oscara za to co robi i jak nam pomogła. Dziękujemy serdecznie ❤ polecam wszystkim nie bójcie się spróbować, ale konsekwencją musi być zachowana ? Proszę sobie nie wmawiać że ” taki urok dziecka” tylko dać sobie pomóc.” Aga
,,Praktycznie od początku staraliśmy się z mężem o to, aby nasze dziecię miało swój rytm, pilnowaliśmy godzin jedzenia, spacerów, kąpieli. Ale…. dziecko samo nie zasypiało, trzeba było nosić dziecię na rękach aż zaśnie, bo inaczej był płacz. Czasem było to 5-10 min, a czasem 35 min. Jeszcze kiedy mąż był w domu to można było się zmieniać, ale kiedy wyjeżdżał… był dramat! Po konsultacjach z Panią nasze życie zmieniło się ? Dziecię samo zasypia w łóżeczku !! Można? Można!! Dzięki Pani wskazówkom mamy czas dla siebie. Zawsze będziemy polecać Pani metody i namawiać rodziców na konsultacje z Panią ? Dziękuję w imieniu swoim, męża i synka.” Magda

Pomogłam już bardzo wielu mamom, teraz mogę pomóc Tobie

Moje dziecko w kwestii snu to ,,trudny przypadek''. Czy ten kurs nam pomoże?
  Nie wiem 🙂 Ale już miałam rozmowy z rodzicami ,,beznadziejnych” przypadków (takiego określenia używali sami rodzice przy naszym pierwszym kontakcie). Ten kurs pomaga, gdy dzieci nie potrafią samodzielnie i spokojnie zasypiać, budzą się po kilka razy w nocy (miałam na konsultacji mamę, której prawie roczny synek budził się po 8-10 razy w nocy), zasypiają tylko przy piersi/ lulane/ w wózku/ z mamą skaczącą na piłce, mają bardzo krótkie (np.15 minutowe) drzemki. Nie obiecam, że Tobie pomoże, bo nie mam wpływu na Twoje zaangażowanie, spokój wewnętrzny i konsekwencję w trakcie zmiany zwyczajów- a to bardzo wpływa  na osiągnięcie celu.
Nie lubię narzuconych zasad i sztywnych harmonogramów. Czy ten kurs opiera się na tym?
W kursie podaję wiele zależności, które wpływają na lepszy sen dziecka. Proponuję korzystne rytuały i zasady, ale podkreślam, że to rodzice mają wybrać z czego skorzystają i co u siebie wprowadzą. Moje harmonogramy są wskazówką dla rodziców, aby wiedzieli jakie mniej więcej powinny być przerwy między drzemkami i kiedy podać posiłek, aby to wszystko lepiej zgrać ze sobą. Podaję w harmonogramach przedziały czasowe danych czynności, ponieważ jestem świadoma, że nie da się narzucić konkretnej pory np. posiłku czy początku drzemki.
Sprzeciwiam się metodom związanym z wypłakiwaniem się. Czy ten kurs na tym polega?
Zdecydowanie nie. W żadnej z metod/sposobów na zasypianie nie zalecam pozostawiania dziecka na dłużej niż 1 minutę. W niektórych metodach byłoby to nawet bez sensu. Gdyby płacz, spowodowany zmianą,  się pojawił to zalecam reagowanie adekwatne do sytuacji, wieku dziecka i jego potrzeb, a ewentualne ,,żalenie się” dziecka/płacz ma się odbywać w ramionach rodzica.
Śpię obecnie z dzieckiem i nadal chcę tak spać. Czy aby poprawić sen dziecka będę musiała to zmienić?
Przynajmniej 2 z proponowanych przeze mnie metod/sposobów na zasypianie pozwalają na wspólne spanie. Najważniejsze, aby zarówno rodzice jak i dziecko, dobrze spali i budzili się wypoczęci. W kursie poruszam warunki zapewnienia dziecku bezpieczeństwa w przypadku spania z rodzicami.
Moje dziecko zasypia przy piersi. Nie chcę rezygnować z karmienia. Czy to wyklucza dobry sen?
Można karmić dziecko nawet 6-8 razy dziennie i osiągnąć dobry sen. W moich metodach/sposobach polecam jedynie karmić piersią efektywnie, czyli oddzielić pierś od zasypiania. W pierwszych 6 miesiącach życia to normalne, że maluszek ,,odpływa” przy piersi (pod warunkiem, że wcześniej się porządnie najadł 🙂 , ale w kolejnych miesiącach o wiele lepiej wprowadzać posiłki stałe i karmić piersią jakiś czas przed spodziewaną drzemką/snem nocnym. Karmieniu piersią mówię TAK , ale ,,ciumkaniu” piersi do zasypiania mówię stanowcze NIE (to określenie stworzyły mamy). W kursie jedna z metod nazywa się nawet ,,Pusta buzia” 🙂 Nie widzę też problemu, jeśli do około 10 miesiąca dziecko budzi się 1-2 razy w nocy i faktycznie ssie pierś i nie zakłóca to posiłków porannych.
Jeśli zdecyduję się na pakiet kurs z godzinną konsultacją, to kiedy będę mogła z niej skorzystać?
Na 1-godzinną konsultację możemy umówić się PO przerobieniu kursu. Jest ona dopełnieniem wiadomości i ma jeszcze bardziej Ci pomóc. Jest to czas na Twoje dodatkowe pytania na temat snu lub żywienia. Standardowe godziny w których możemy porozmawiać to 10-16 od poniedziałku do piątku. Konsultacja może być w formie rozmowy telefonicznej lub czatu (np. poprzez Messenger).
A co jeśli nie będę zadowolona z kursu?
Masz 14 dni na reklamację 🙂 Jeśli uznasz, że nic nowego się nie dowiedziałaś, albo przerobisz kurs, wprowadzisz moje wskazówki a mimo to nie będzie efektów to zwrócę Ci pieniądze. Zależy mi, aby kurs Ci pomógł i żebyś była zadowolona. Sama wiele razy korzystałam z różnych kursów internetowych z gwarancją satysfakcji. Wierzę też w Twoją uczciwość. Nie zwracam pieniędzy jedynie w sytuacji, gdy już odbyła się konsultacja online (z pakietu kurs+konsultacja za 195 zł).  

Kup kurs jeśli:

 • jesteś zmęczona i potrzebujesz zmiany!
 • chcesz choć trochę unormować posiłki i drzemki dziecka
 • pragniesz nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania
 • Twoje dziecko usypia tylko przy piersi albo lulane
 • chcesz nauczyć dziecko zasypiania w łóżeczku
 • chcesz polepszyć sen nocny i wydłużyć  drzemki

Nie kupuj na razie kursu jeśli:

 • nie widzisz potrzeby zmiany
 • lubisz/nie przeszkadza Ci sposób usypiania dziecka
 • przeczytałaś już kilka książek o śnie dzieci
 • Twoje dziecko cierpi na poważne choroby
 • jesteś w słabej kondycji psychicznej lub fizycznej

Jeśli się wahasz, czy kurs Ci pomoże to napisz do mnie maila i opisz sytuację.

Marzysz o dobrym śnie

dla dziecka (i całej Waszej rodziny :)?
Tak! Chcę kupić kurs

Nazywam się Zuzanna Kłos

Jestem podwójna mamą, dietetykiem dziecięcym i certyfikowanym promotorem karmienia piersią.

Współpracuję z ekspertami ,,od dzieci” (psychologiem, neurologopedą, położną) i dzięki nim dostrzegam potrzeby dzieci pod różnymi aspektami ich rozwoju. Od 2013 roku, poprzez konsultacje i warsztaty, pomagam rodzicom wprowadzać oraz rozwijać zdrowe nawyki żywieniowe u dzieci. Prowadzę webinary/live-y, kursy online, tworzę bloga oraz nagrywam podcasty! 

Jestem autorką kursu Dobry sen Twojego dziecka