Odchudzanie dzieci i młodzieży

Jeśli Twoje dziecko lub nastolatek ma nadwagę lub otyłość to jesteś w dobrym miejscu!

wiktor

BEZPŁATNY WEBINAR- nagranie

Jak odchudzać dziecko bez rewolucji, jadłospisu i liczenia kalorii?

webinar odbył się 6 kwietnia- obejrzyj nagranie

.
"Dostaliśmy precyzyjnie opracowany plan, dostosowany do potrzeb naszej rodziny, uwzględniający godziny w szkole, posiłki na stołówce, zajęcia dodatkowe itd… Wszystko skrojone na miarę naszych możliwości. Pierwsze kroki podjęliśmy od razu, stopniowo – jeśli było trzeba coś dodaliśmy, coś usunęliśmy z pierwotnego planu. Współpraca trwała 4 miesiące, a nawyki stosujemy do dziś (2 miesiące po zakończeniu #POD). Nie było restrykcyjnego menu, z którym kojarzy się wizyta u dietetyka. Zamiast tego wprowadziliśmy zmiany typu: Mniejszy talerz, odpowiednie godziny posiłków, kilka zamienników (np zamiast białego pieczywa – ciemny). Pani Zuzia doskonale wiedziała jak zmotywować Dziecko do działania – przesyłając różne gry i zadania do wykonania. Zawsze na konsultacji rozmawiała ze mną i z dzieckiem, nawiązując bardzo dobry kontakt i ogromnie chwaląc i nagradzając uśmiechem. Konsultacje online były bardzo wygodne, ponieważ mogłyśmy połączyć się będąc w aucie, na parkingu, czy placu zabaw. Zawsze czułam się zaopiekowana i czułam, że dziecko jest w dobrych rękach. Dużo ruchu i aktywności plus odpowiedni sposób jedzenia (nawet pyszności) spowodowało do dnia dzisiajszego minus 5 kg oraz o 15 cm mniejszy brzuszek. Jesteśmy wdzięczni za profesjonalizm Pani Zuzi, brak negatywnie nacechowanych ocen, za praktyczne wskazówki, które nie przewróciły naszego życia do góry nogami. Ogromnie dziękujemy i życzymy wielu wspaniałych sukcesów zawodowych. Wierzymy, że jest Pani nr1 w Polsce, jeśli chodzi o “normalne” odchudzanie dzieci”.
Beata, mama Agnieszki
"Uważam, że zrzucanie zbędnych kilogramów to proces i jedna wizyta nie wystarczy, by zrobić to jak należy. Przed programem dziecko jadło nieregularnie, 'zapychało' się białym pieczywem. Towarzyszyły temu wszechobecne słodycze i chipsy oraz słodkie napoje. Teraz Michał je regularnie, jego dieta jest bogata w warzywa i owoce, wyeliminowaliśmy też całkowicie colę itp na rzecz wody mineralnej. Mnie program nauczył systematyczności, uświadomił, że zdrowe jedzenie jest jeszcze smaczniejsze niż niezdrowe i co najważniejsze: ruszył nas z kanapy. Poza zaleceniami odnośnie diety Pani Zuzanna proponowała różne formy aktywności fizycznej, o których istnieniu nie miałam pojęcia. Program polecam wszystkim rodzicom, których dzieci borykają się z podobnymi do naszych problemami"
Mama Asia i Michał
"Przed programem dziecko nie miało sprecyzowanych zasad zdrowego odżywiania , posiłki były w różnych odstępach czasu , często przed telewizorem lub tabletem . Zbyt mała aktywność fizyczna w ciągu dnia oraz nadmiernie spożycie słodyczy. Największą zaletą Programu jest brak narzucenia skomplikowanych jadłospisów, swoboda i dowolność żywienia z jednoczesnym przestrzeganiem zasad zdrowego odżywiania. Obecnie dziecko spożywa posiłki regularnie pilnując odpowiedniej ilości warzyw i owoców , oraz dbając o odpowiednie nawodnienie . Stara się zrealizować codzienny limit aktywności fizycznej w miarę swoich możliwości. Program poleciłabym każdemu rodzicowi , któremu zależy na dopracowaniu lub zmianie zasad żywieniowych dziecka tak , aby mogło cieszyć się odpowiednią masą ciała i brakiem chorób , które są często wynikiem nieprawidłowego żywienia jak na przykład otyłość czy cukrzyca . Program pomaga nie tylko dziecku ale również stawia wiele różnych wyzwań przed całą rodziną. Tak naprawdę na zmianach korzystają wszyscy w bezpośrednim otoczeniu dziecka.
Rodzice Pawła
1
lat

doświadczenia w odchudzaniu dzieci i młodzieży

1
rodzin

 już mi zaufało

UWAGA! BŁĘDNE PRZEKONANIA

Czy wiesz dlaczego niektórzy rodzice boją się odchudzać dziecko/nastolatka???

Do ok. 2 r.ż. nawet zdrowe dzieci mogą być w wysokim centylu na masę ciała. Część dzieci traci “tłuszczyk niemowlęcy”, bo zaczyna być bardziej aktywna i często zmniejsza im się apetyt. Niestety dane mówią o tym, że większość dzieci, które mają nadwagę w wieku przedszkolnym, będzie ją  miało również w okresie dojrzewania.  Niestety dane statystyczne mówią jeszcze, że 75 % młodzieży z nadwagą i 83% młodzieży z otyłością staje się OTYŁYMI DOROSŁYMI. Bez sensu jest liczyć, że samo z tego wyrośnie, bo 

Już paroletnie dziecko zauważa, że rówieśnicy wyglądają inaczej. Czasem wystarczy kilka epitetów (już w przedszkolu), aby dziecko poczuło się gorsze. I zamiast tylko pocieszać dziecko, że kochasz jego brzuszek i pyzate policzki, lepiej weź sprawy w swoje ręce i pozbądź się nadwagi. Bez sensu jest “czekać” na kolejne kilogramy lub liczyć, że za parę miesięcy “się wyciągnie”.

Na początku trochę teorii. Nadwaga to nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej, natomiast otyłość to nieprawidłowe, nadmierne nagromadzenie tk. tłuszczowej prowadzące do pogorszenia stanu zdrowia. Zawsze. Granica jest cienka. Oczywiście dzieci nie odchudza się tak samo jak dorosłych. Trzeba to robić w odpowiedni sposób, aby zapewnić składniki niezbędne do wzrostu młodego organizmu oraz nie zaburzyć gospodarki hormonalnej. Odchudzanie dzieci może być zdrowe, jeśli znasz zasady.

Proces odchudzania nigdy nie jest łatwy. Wymaga racjonalnego podejścia do sytuacji, dobrego planu, wsparcia/zaangażowania najbliższych oraz wytrwałości małego pacjenta.

zuzanna-8

Nie chodzi tylko o pozbycie się zbędnych kilogramów, ale przede wszystkim o zmianę nawyków przed które pojawiła się nadwaga.

Po prostu podejmij dobrą decyzję,
a ja Ci pomogę.

Nazywam się Zuzanna Kłos 

Jestem dietetykiem dziecięcym (po 5-letnich studiach wyższych), autorką książki o żywieniu małych dzieci pt. “Wielkie wyzwanie-smyka odżywianie!”, a prywatnie podwójną mamą (6 i 8-latka).

Od 2013 roku, poprzez konsultacje i warsztaty, pomagam rodzicom wprowadzać oraz rozwijać zdrowe nawyki żywieniowe u dzieci. Prowadzę webinary/live-y, kursy online, tworzę bloga oraz nagrywam podcast Dietetyka smyka.

Od 2018 rozwijam Indywidualny Program Odchudzania Dzieci (#programodchudzaniadzieci) w którym pomagam rodzicom i dzieciom pozbyć się zbędnych kilogramów. Skończyłam kurs Psychodietetyka dla dzieci.

Z doświadczenia widzę, że najlepsze efekty osiągają rodziny otoczone wsparciem i regularną kontrolą w zmianie.

Posłuchaj dedykowanych podcastów

Nie masz pewności czy to już pora na odchudzanie dziecka?

Skontaktuj się ze mną. Opisz Waszą obecną sytuację. Na Twojego maila odpowiem osobiście