Odchudzanie dzieci i młodzieży

Pierwszy w Polsce !

Program Odchudzania Dzieci i Młodzieży

z elementami Intermittent fasting (IF)

oraz Mindful eating (świadome jedzenie)

który daje takie efekty!

wiktor

Obecnie już około 15-21 % dzieci w Polsce ma nadwagę i około 5-10% jest otyłe (różnice wynikają z płci i przedziałów wiekowych, ale im starsze dzieci tym większy procent). Światowa Organizacja Zdrowie (WHO) mówi już o epidemii na skalę światową. Z każdym rokiem przybywa dzieci z nieprawidłową, nadmierną masa ciała i szacuje się, że do 2025 roku będzie ich aż 70 milionów!

Proces odchudzania nigdy nie jest łatwy. Wymaga racjonalnego podejścia do sytuacji, dobrego planu, wsparcia/zaangażowania najbliższych oraz wytrwałości małego pacjenta.

Nie chodzi tylko o pozbycie się zbędnych kilogramów, ale też o zmianę nawyków żywieniowych i zadbanie o większą aktywność i odpowiedni wypoczynek.

Stworzyłam PROGRAM Odchudzania Dzieci i Młodzieży, aby ułatwić rodzicom i dzieciom przejście tej zmiany.

Z doświadczenia widzę, że lepsze efekty osiągają rodziny otoczone wsparciem i regularną kontrolą w zmianie- bo nadwaga dziecka to nie jest tylko ,,jego problem”- to Wasz problem, Wasza sytuacja.  Wiem, że masz wiele spraw na głowie, ale nie bagatelizuj tego i reaguj teraz, a nie ,,kiedyś”…

Konsekwencje nadmiernej masy ciała

Nadwaga i otyłość mogą w przyszłości doprowadzić do wielu poważnych problemów zdrowotnych i przewlekłych chorób np.

 • cukrzycy typu II, insulinooporność
 • nadciśnienia, zawału serca, miażdżycy
 • chorób nerek,
 • zaburzeń gospodarki lipidowej
 • zaburzeń hormonalnych (np. zespołu policystycznych jajników)
 • zaburzeń emocjonalnych,
 • niealkoholowego stłuszczenia wątroby
 • obturacyjnego bezdechu sennego
 • powikłań ortopedycznych (płaskostopie, zwyrodnienie kręgosłupa i/lub stawów)

Wylicz BMI

Podziel masę ciała dziecka (kg) przez wzrost². Przykład: dziecko waży 40 kg i ma 135 cm. 

40÷(1,35×1,35)=21,97

BMI 21,97

A teraz sprawdź ten wynik na siatce centylowej WHO

KLIKNIJ>>> Siatka BMI dla dziewczynek 5-19 lat

KLIKNIJ>>> Siatka BMI dla chłopców 5-19 lat

Czy dzieci odchudza się tak samo jak dorosłych?

Nie, ponieważ młody organizm cały czas rośnie i nie możesz ograniczać ilości posiłków poniżej 4. Nawet dla dorosłego człowieka zmniejszenie ilości posiłków spowalnia metabolizm, więc też jest niekorzystne.

Co oznacza Intermittent fasting?

Według podstawowych założeń tego sposobu odżywiania doba jest podzielona na dwie części. W jednej części nie ma ograniczeń dotyczących wyboru żywności, zjadanych ilości oraz obowiązku liczenia kalorii, w drugiej jest post (IF oznacza “post przerywany”). W praktyce oznacza to wczesną kolację i  późniejsze śniadanie, aby przerwa miedzy nimi był jak najdłuższa. Bardzo często dzieci same nie mają ochoty jeść śniadania od razu po wstaniu z łóżka, co działa na korzyść w przypadku odchudzania. W Programie Odchudzania Dzieci i Młodzieży indywidualnie ustalam pory posiłków dziecka i przerwę nocną. O ile osoby dorosłe stosujące IF jedzą najczęściej 3 posiłki do syta, o tyle dzieci i młodzież w moim programie mają ustalone 4-5 posiłków.

Twoje dziecko ma nadwagę lub otyłość?

Chcesz to zmienić?

.

Zobacz co napisały mamy o moim Programie Odchudzania

“Chciałabym podzielić się opinią o współpracy z Panią Zuzią. Była to pierwsza dietetyk z jaką konsultowałam problem wyższej wagi u mojego dziecka. Zanim podjęłam współpracę zaczęłam obserwować Panią Zuzię na jej social mediach. Zdobyła moje zaufanie, więc długo się nie zastanawiając wykupiłam #ProgramOdchudzaniaDzieci. Z każdej strony słyszałam: “wyrośnie z tego”, “zacznie rosnąć, to się wyciągnie”, “taki urok”, “nie przesadzaj”, “ciesz się, że ma apetyt”, “jak lubi jeść to znaczy że jest zdrowie” itd… Jednak intuicja matki nie pozwala mi przejść obok i nie skonsultować tego z dietetykiem, bo wiedziałam, że jak pójdę do pediatry to skończy się na słowach “prosze ograniczyć słodycze”. I choć i tak było ich niewiele, to jednak pojawiałaby się “z okazji…”, a jak wiadomo okazja znajdzie się często. Współpraca online polegała na wypełnieniu formularza, kwestionariusza o nawykach dziecka, o wszelkich sprawach które były ważne, aby ustalić odpowiedni plan działania. Kwestionariusz dopełniła pierwsza konsultacja i szczegółowy wywiad ze mną. Dostaliśmy precyzyjnie opracowany plan, dostosowany do potrzeb naszej rodziny, uwzględniający godziny w szkole, posiłki na stołówce, zajęcia dodatkowe itd… Wszystko skrojone na miarę naszych możliwości. Pierwsze kroki podjęliśmy od razu, stopniowo – jeśli było trzeba coś dodaliśmy, coś usunęliśmy z pierwotnego planu. Współpraca trwała 4 miesiące, a nawyki stosujemy do dziś (2 miesiące po zakończeniu #POD). Nie było restrykcyjnego menu, z którym kojarzy się wizyta u dietetyka. Zamiast tego wprowadziliśmy zmiany typu: Mniejszy talerz, odpowiednie godziny posiłków, kilka zamienników (np zamiast białego pieczywa – ciemny). Pani Zuzia doskonale wiedziała jak zmotywować Dziecko do działania – przesyłając różne gry i zadania do wykonania. Zawsze na konsultacji rozmawiała ze mną i z dzieckiem, nawiązując bardzo dobry kontakt i ogromnie chwaląc i nagradzając uśmiechem. Konsultacje online były bardzo wygodne, ponieważ mogłyśmy połączyć się będąc w aucie, na parkingu, czy placu zabaw. Zawsze czułam się zaopiekowana i czułam, że dziecko jest w dobrych rękach. Dużo ruchu i aktywności plus odpowiedni sposób jedzenia (nawet pyszności) spowodowało do dnia dzisiajszego minus 5 kg oraz o 15 cm mniejszy brzuszek. Jesteśmy wdzięczni za profesjonalizm Pani Zuzi, brak negatywnie nacechowanych ocen, za praktyczne wskazówki, które nie przewróciły naszego życia do góry nogami. Ogromnie dziękujemy i życzymy wielu wspaniałych sukcesów zawodowych. Wierzymy, że jest Pani nr1 w Polsce, jeśli chodzi o “normalne” odchudzanie dzieci.
Pozdrawiamy z Kujawsko-Pomorskiego.” Beata

“W Programie Odchudzania Dzieci, prowadzonym przez Panią Zuzię, zdecydowałam się wziąć udział ze względu na córkę. Julia niebawem skończy 9 lat, a problem nadmiernego przybierania na wadze zaczął się jakieś 3 lata temu. Moje różne próby zatrzymania tego procesu oczywiście nie przynosiły żadnych zadowalających efektów. Wiedziałam jak się zdrowo odżywiać, wiedziałam, że potrzebna jest aktywność, wiedziałam, że słodycze są do ograniczenia. Mimo to coś nie grało. Szczęśliwie udało mi się znaleźć Panią Zuzię i dietetykasmyka.pl. Wątpliwości nie miałam żadnych. Spodobała mi się opcja konsultacji on-line oraz dostęp do zajęć “fitness” . Zarówno mi jak i Julce taka pozytywna kontrola była potrzebna. Ja uzupełniając dzienniczki posiłków, aktywności i pyszności miałam wgląd w to ile i jak Julia je, ile się rusza. Taki dowód namacalny. Julia zaś bardzo się zaangażowała. Weszła w Program całkowicie naturalnie, powiedziałabym zadaniowo, chociaż momentami z oznakami buntu. Owoce i warzywa, które dotychczas odrzucała, oczywiście nie od razu, powoli zaczęła akceptować, a pod koniec Programu jeść chętnie. W ciągu naszych dwóch miesięcy polubiła bakłażana, cukinię, batata, chleb żytni, jogurty owocowe (nie Danonki), guacamole, fasolę. Kontroluje się co do słodyczy i pilnuje, żeby było ich max 3 w tygodniu. Robiąc ze mną zakupy świadomie dokonuje wyborów produktów, bo wie co było na liście rzeczy dozwolonych. Dla nas Program Pani Zuzi to utrata prawie 4 kg, 7 cm w pasie i 6 cm w biodrach. Poza tym Julia jest bardziej aktywna, weselsza i pewniejsza siebie, ale też pewna tego, że odchudzanie to nie coś okropnego. A na akrobatyce, na którą w końcu udało się zapisać, była sprawniejsza od starszych i szczuplejszych koleżanek. Dla mnie dodatkowy plus jest taki, że młodszy brat chce robić to samo co siostra, więc zdrowe nawyki Julki stają się też udziałem Kajetana. Serdecznie polecam.” Kasia O.

,,Drodzy Rodzice, jeśli macie najmniejsze wątpliwości do wagi Waszego dziecka – nie czekacie! Dzwońcie do Pani Zuzanny i umawiajcie się na konsultacje, nie ma nic lepszego niż świadomy Rodzic – żałuję, że zabraliśmy się za to tak późno – ale lepiej tak niż wcale. Nasza (już prawie 8 letnia) córka była na badaniach do I klasy i nasza Pani Pediatra zasugerowała, że jednak jest kilka kilo za dużo… Babcie mówiły, że z tego wyrośnie, że przecież to tylko dziecko, Ty też taka byłaś… ale tym razem nie daliśmy się z Mężem namowom Babć i po szybkiej konsultacji ze znajomą trafiliśmy pod skrzydła Pani Zuzanny. Córka 134 cm wzrostu i 37 kg… nadwaga jak nic, jedno spotkanie i pierwsze zalecenia, kolejny tydzień kolejne zalecenia, proste jak drut, wspólnie działamy córka, ja i mąż – bo inaczej się nie da, trzeba dać dziecku wsparcie – minęły 3 miesiące a na wadze 4 kilo mniej! Córka czuje się lepiej, wolniej się męczy, „brzuszek” już znikł, poza kilogramami znikają też obwody… kilka centymetrów za nami. I nie chodzi tu by być na restrykcyjnej diecie do końca życia tylko nauczyć się zdrowo i dobrze jeść! Dzisiejsze dzieciaki nie mają oporów, bez ogródek wytykają palcami, śmieją się z „inności” nie zdając sobie sprawy z krzywdy jaką wyrządzają – to pierwsze z czym zmierzy się dziecko z nadwagą w przedszkolu czy szkole, a dla Ciebie Rodzicu najważniejsze jest poza zdrowiem psychicznym zdrowie fizyczne – cukrzyca i nadciśnienie to tylko początek problemów z jakimi zmagają się dzieci, które często sami namawiamy „no zjedz jeszcze troszeczkę…”, „za mamusię…”, „jak nie zjesz to nie obejrzysz bajki…” itd. Polecam z całego serca konsultacje i współpracę z Panią Zuzanną bo warto dla dobra dziecka! To czysta przyjemność! Dziękujemy serdecznie!  Anna Jacyna

Bardzo polecam współpracę z Panią Zuzanną. Moja córka (8 lat) miała poważne problemy z opanowaniem apetytu i sporą nadwagę. dzięki spotkaniu z Panią i co tygodniowym rozmowom córka zupełnie się zmieniła. Zaczęła zdrowo i świadomie się odżywiać oraz sporo schudła. Bardzo Pani dziękujemy! Maria

Zgłosiliśmy się do pani Zuzanny ponieważ 6 letnia córka ma lekka nadwagę i niestety złe nawyki żywieniowe. Jesteśmy bardzo zadowoleni z konsultacji i wszystkich porad, które były obszerne i profesjonalne. Jesteśmy na programie ponad miesiąc, córka zrzuciła kilka kg, lubi ruch i nie sięga już po niezdrowe przekąski! Rozmowy z panią Zuzanną bardzo nam pomagają i motywują do działania! Anna

“Witam wszystkich bardzo serdecznie, chcialabym sie podzielic moja opinia na temat programu odchudzania dzieci Pani Zuzanny Kols. Na ten program zapisalam moja corke, ktora ma obecnie prawie 10 lat. Kiedy miala jakies 8-8,5 lat zaczela po trochu przybierac na wadze. Zaczal jej sie robic taki wiekszy brzuszek. W pewnym momencie zaczelam sie martwic bo byl bardzo mocno wystajacy, ale to juz bylo kiedy miala 9 lat. Wystraszylam sie, ze moze miec cos z jelitami albo jakas inna chorobe. Ale przez to ze zaczela sie pandemi covida, nie moglismy sie dostac do lekarza aby dal nam jakies badania. Posranowilismy sami zaczac dzialac. Myslelismy z mezem, ze jak odstawimy slodycze to bedzie ok. Ale corka, bardzo lubiala (i lubi nadal) slodycze i jak tylko cos w domu sie pojawialo to ona nie umiala sie powstrzymac, musialo byc zjedzone wszytsko na raz. Bylo ciezko to wyeliminowac. Probowalm tez zdrowiej gotowac, ale nie przynosilo to wiekszego efektu na jej wadze. Po kilku miesiacach samotnej walki, trafilam na Pania Zuzie i to byl strzal w dziesiatke, a nawet w setke. Bo juz po pierwszym tygodniu bylo widac efekty. Rzetelne, a przede wszytskim indywidulane podejscie do pacjenta jest bardzo na plus. Pani Zuzia jest bardzo mila i symlatyczna osoba, ktora ma super podejscie do dzieci. Nawet jak corka nie zawsze chciala trzymac sie zalecen czy poleconych zadan, Pani Zuzia nigdy nawet nie pokazala, ze jest zla czy sie zawiodla. Zawsze dawala pochwaly, co bylo bardzo motywujace dla corki. Bardzo nas wspierala, a przede wszytskim mnie jako mame. Oprocz cotygodniowych konsultacji, byla dostepna dla nas w razie pytan. Wielka pomoc Pani Zuzi i dzieki niej cieszymy sie wielkim sukcesem mojej corci, bo w ciagu 2 miesiecy od zaczecia programu starcila 3kg i 10cm w pasie. Ale najwazniejsza sprawa jest dla mnie to, ze corka zmienila swoje nawyki, je teraz bardziej swiadomie i zwraca uwage na to zjada, nie zajada sie juz slodyczami tak jak wczesniej. Nie powiem, ze bylo lekko, ale z duza pomoca i wsparciem Pani Zuzi osiagnelysmy zamierzony efekt. Jesli podejrzewasz, ze Twoje dziecko moze miec chocby lekka nadwage to nie ma co zwlekac. Bo im wieksza nadwaga tym dluzsza droga do powrotu do “normy”. Polecam z calego serca program odchudzania dzieci Pani Zuzanny Klos.” Joanna

“Nigdy, przenigdy nie wierzyłam w dietetyków.. Zawsze byłam pewna że kasują pieniądze, tworzą zabójcze dla portfela jadłospisy i albo tego się trzymamy i chudniemy albo nie.. tak było do momentu gdy moja niespełna 9 letnia córka z nadwagą sama widząc problem (zaczęły jej dokuczać inne dzieci, problemy z ćwiczeniami, spory, wystający i przeszkadzający brzuch) poprosiła mnie o dietetyka. Córka jadła dużo słodyczy i choć nie było ich w domu dostawała je u dziadków, koleżanek itp.. walczyłam z tym długo i nic to nie dało.. Znalazłam stronę P. Zuzy . Zadzwoniłam, umówiłam się, Pani Zuza przyjechała do nas do domu aby nas poznać, nasze zwyczaje itp.. już po tej wizycie wiedziałam że to był dobry wybór.. bardzo ale to bardzo zmobilizowała nas, a przede wszystkim Zosię do zmiany diety.. wcale nie drastycznej! Dostaliśmy grafik, plany śniadaniówki do szkoły, plan jedzenia warzyw, owoców, gimnastyki itp.. pomogło!! Zosia od początku sierpnia do teraz całkowicie straciła brzuch!! Schudła 4 kg..! W obwodach po 3-4 cm! Z rozmiaru ubrań na 158 ze względu na brzuch przeszliśmy na jej rozmiar 140 cm!! Zosia jest przeszczęśliwa, nabrała pewności siebie, zaczęła się fajniej ubierać nie martwiąc się tym że widać jej brzuch.. po dwóch tygodniach od spotkania stanęła przed lustrem i krzyknęła: mama ja widzę swoje stopy!! A koleżanki w szkole i wychowawczyni już na rozpoczęciu roku gratulowały zmiany! Wystarczyło jeść o regularnych ( w miarę) porach, odstawić cukier (zastąpiłam erytrolem i ksylitolem) i słodycze ( kupujemy tylko te naturalne np. żelki że 100% owoców) .Ale Zosia nie je słodyczy codziennie, nie podjada między posiłkami.. jak ma potrzebę to zapycha się jabłkiem lub śliwkami.. to mnie najbardziej cieszy. .że nie prosi o słodycze.. I nie podjada.. jestem z niej dumna i szczęśliwa że P. Zuza zmieniła nasze nawyki żywieniowe! Naprawdę można niewielkim wysiłkiem.. Złota kobieta!! Polecam wszystkim z całego serca, jeśli się wahacie nie bójcie się, koszt niewielki A szczęście dziecka bezcenne!! Dziękujemy Pani Zuzo!! Odmieniła mi Pani córkę!! Monika Lender

BONUSEM DO PROGRAMU SĄ ĆWICZENIA

z Kasią Kilar-Jaszczak

dyplomowaną trenerka z 10-letnim doświadczeniem. Kasia jest magistrem psychologii sportu ze specjalizacją technik relaksacji oraz instruktorką fitness i trenerką personalną. Pracuje głównie z kobietami, ale ma świetne podejście do dzieci. Zaraża pozytywną energię i uśmiechem.

“Uwielbiam swoją pracę. Chcę pokazać jak największej liczbie osób, że trening to przyjemność, chwila dla siebie, inwestycja w zdrowie i poprawa poczucia własnej wartości. Ładna sylwetka przychodzi w bonusie :-)”.

Jak będą wyglądały kroki naszej współpracy ?

PROGRAM INDYWIDUALNY

Zarezerwuj termin

Kliknij na guzik, aby sprawdzić i zarezerwować termin pierwszej (wstępnej) konsultacji online.

Kup PROGRAM

W potwierdzeniu rezerwacji otrzymasz link do zakupu Programu. Znajdziesz go także w moim sklepie online.Możesz zapłacić kartą (Przelewy24) lub przelewem tradycyjnym.

Wypełnij formularz

Na adres e-mail podany w zamówieniu online prześlę Ci link do formularza online- około 40 pytań. Wypełnij go i spisz co dziecko zjadło przez 3-5 dni.

Konsultacja wstępna

W umówionym terminie połączymy się online poprzez Messenger'a, Skype'a lub WhatsApp'a. Na koniec konsultacji umawiamy się na kolejne spotkanie.

Zalecenia, ebook, materiały

Po konsultacji otrzymasz ebooka dla rodziców, indywidualne zalecenia oraz różne materiały dla dziecka (np.dzienniczki)

Konsultacje kontrolne

Co 1-2 tygodnie będziemy się kontaktować na krótkie konsultacje z udziałem dziecka (około 30 min), aby zweryfikować postępy i wzmocnić motywację do kolejnych zmian.

Czy  ten program bazuje na jadłospisach?

Nie, ponieważ to nie ma sensu. Bardzo często chciałabym wprowadzić do menu dziecka np. zdrową owsiankę, zamiast płatków na mleku, ale dziecko nie cierpi tego smaku i kategorycznie odmawia. I co wtedy? Podpowiem Ci jak zmodyfikować obecny sposób odżywiania: co możesz zamienić na lepsze odpowiedniki, co ograniczyć, a co warto  podawać dziecku na konkretny posiłek. Najczęściej nie trzeba wprowadzać wielkich zmian, o wiele lepsze są te małe, ale w dobrym kierunku. Dla dziecka prawdopodobnie i tak będzie to rewolucja, więc  im prostsze zmiany tym szybciej można je wprowadzić.

Co zawiera START PROGRAMU ?
 • około 1,5 miesiąca opieki dietetycznej w tym:
 • 1 konsultację wstępną online – czas trwania 60-90 minut
 • ebooka dla rodziców (o nadwadze i odchudzania dzieci)
 • podsumowanie rozmowy wraz w pierwszymi zaleceniami w formie PDF (przesłane na maila w ciągu max. 3 dni)
 • różne dzienniczki/plannery dla dziecka – ułatwiające zmianę
 • 3 konsultacje kontrolne online (Messenger, Skype, WhatsApp) – czas trwania ok.30 minut
 • kontakt telefoniczny lub mailowy (w razie pilnej potrzeby dopytania)
Co zawiera KONTYNUACJA PROGRAMU?
 • około 2 miesiące opieki dietetycznej (w tym 4 konsultacje kontrolne)
 • jeśli istnieje potrzeba to przesyłam nowe zalecenia
Ile kosztuje PROGRAM?

Pakiet START kosztuje 500 zł (w tym łącznie 4 konsultacje przez około 1,5 miesiąca)

Pakiet KONTYNUACJA kosztuje 200 zł (w tym 4 konsultacje co około 2 tygodnie)

Nie masz pewności czy ten Program jest dla Was?

Skontaktuj się ze mną. Umówimy się na krótką rozmowę i ustalimy co dalej.  KLIKNIJ przycisk poniżej