Mindful eating dla dzieci

POZNAJ 5 kroków do lepszego żywienia dziecka

dzięki elementom Mindful eating

To praktyka uważności podczas posiłku (i w temacie jedzenia), która swe początki ma w mindfulness.

Dzięki uważnemu/świadomemu jedzeniu Twoje dziecko może poznawać nowe smaki, jeść odpowiednie ilości (bez przejadania się czy uczucia wilczego głodu), zachować prawidłową masę ciała.

Mindful eating to przeciwieństwo podjadania i przejadania się, to także profilaktyka zaburzeń odżywiania (neofobii i wybiórczości żywieniowej, bulimii, anoreksji itp.) 

Mindful eating oznacza więc wsłuchiwanie się w swój organizm, “zauważanie” tego co mamy na talerzu, jedzenie tego co smakuje, szanowanie swojego ciała i jedzenie tylko wtedy, kiedy naprawdę jesteśmy głodni.

To także świadome karmienie mlekiem (mamy lub z butelki), wybieranie dobrych produktów, szanowanie potrzeb i preferencji dziecka, ale też edukacja żywieniowa.

Uznałam, że wiele z tych elementów można wprowadzić do żywienia dziecka- dopasowując dobre praktyki ME do wieku dziecka. Jeśli ten temat Cię zainteresował to zapisz się na serię

5 kroków do lepszego żywienia dziecka dzięki elementom Mindful eating

Kliknij odpowiedni guzik i zapisz się po bezpłatne materiały

Nazywam się Zuzanna Kłos.

Jestem podwójna mamą, dietetykiem dziecięcym, certyfikowanym promotorem karmienia piersią, a teraz także AUTORKĄ KSIĄŻKI.

Współpracuję z ekspertami ,,od dzieci” (psychologiem, neurologopedą, położną) i dzięki nim dostrzegam potrzeby dzieci pod różnymi aspektami ich rozwoju.

Od 2013 roku, poprzez konsultacje i warsztaty, pomagam rodzicom wprowadzać oraz rozwijać zdrowe nawyki żywieniowe u dzieci. Prowadzę webinary/live-y, kursy online, tworzę bloga oraz nagrywam podcasty!