Żywienie małych dzieci

ŻYWIENIE MAŁYCH DZIECI

Dzieci tak szybko rosną, więc każdy ich posiłek powinien być maksymalnie wartościowy.

Wiadomo, że mimo najlepszych naszych chęci nie zmusimy dziecka do zjedzenia wszystkiego co uważamy za zdrowe. Przecież my też nie lubimy niektórych smaków, potraw. Jednak są metody aby nasze dziecko ,,wyniosło” z dzieciństwa dobre nawyki żywieniowe, które z pewnością wpłyną na jego zdrowie.

Może do tej pory tak słyszałaś i żyłaś ze świadomością, że większość dzieci grymasi, wymusza określone potrawy, nie je warzyw, je tylko ulubione smaki, domaga się słodyczy, bawi się jedzeniem itd i myślisz, że te parę pierwszych lat nie ma zbyt dużego znaczenia w perspektywie całego życia Twojego dziecka. Że kiedyś przecież urośnie, pójdzie do szkoły i wtedy się ,,tym” zajmiesz?

Uważam, że wiesz dobrze, że wtedy już będzie za późno, albo dużo trudniej.

Do około 6 roku życia rodzice, dziadkowie i przedszkole (!) mają największy wpływ na jedzenie małego dziecka. Potem Wasze dziecko będzie w dużej mierze samo podejmowało już decyzje i brało przykład z rówieśników. Wtedy też ogromny wpływ zacznie mieć reklama produktów spożywczych i kuszące opakowania z przekąskami.

Jeżeli Twoje dziecko ma 1-3 lata, to teraz jest ten czas, gdy łatwo możesz zmienić to w sposobie odżywiania Twojego dziecka, na czym Ci zależy!

  • Omówimy kwestie, które najbardziej martwią i irytują rodziców. Już w momencie wypełniania formularza zgłoszeniowego możesz zadać pytanie albo poprosić o poruszenie danego tematu.
  • Zweryfikujesz swoje zachowanie- jak pomagasz dziecku i jak je zniechęcasz do jedzenia!
  • Będzie czas na dyskusję i wymianę pomysłów/poglądów z innymi rodzicami! 
  • Tak samo jak na warsztatach z żywienia niemowląt pokazuję co znajduje się w gotowych produktach dla maluszków, tak na tych warsztatach pokażę co producenci dodają do żywności dedykowanej/reklamowanej dla dzieci. Jeżeli to co zobaczysz i usłyszysz Cię nie przekona, żeby nigdy więcej nie kupować tych produktów dziecku, to już nic Cię nie przekona.
  • Porozmawiamy też trochę o normach w żywieniu małych dzieci

Anonimowe opinie po warsztatach:

,,Warsztaty były bardzo treściwe, podobało mi się w zasadzie wszystko, ale tego też się spodziewałam, uczestnicząc wcześniej w warsztatach dla mam niemowląt. To kontynuacja, ale jakże ważna (wiek do 1000 dni – mówi się, że jest kluczowy w rozwoju dziecka).”

,,Jestem bardzo zadowolona. Ciszę się, że udało mi się w nich uczestniczyć i żałuje, że nie brałam udziału we wczesniejszych warsztatach. Dużo się dowiedziałam przede wszystkim na temat produktów które warto stosować. Jak podchodzić do dziecka. Nie przejmować się tym, że nie chce jeść. Super !”

,,Bardzo polecam udział w warsztatach. Wielokrotnie otrzymywałam później potwierdzenie przydatności przekazywanej mi wiedzy (m. in. w czasie pobytu w szpitalu i konsultacji tam z dietetyczką – pobyt wynikał ze zbyt małego przybierania dziecka na wadze. Panie lekarki mówiły, że już dawno nie widziały tak dobrze zbilansowanej diety … a ja polecałam komu mogłam Pani stronę i udział w warsztatach).” Sandra

,,Dziękuje za wszystkie dotychczasowe warsztaty. Dzięki nim czuje się pewniejsza w codziennym wychowaniu córeczki. I udaje nam się całkiem miło i na zdrowych zasadach funkcjonować.” Ewa

,,Widzę ogromną pasję u Pani. Do tego doświadczenie i wiedza. Życzę dalszych sukcesów!”

,,Bardzo dziękuję za te warsztaty. Wiele się dowiedziałam.”

,,Serdecznie polecam warsztaty Pani Zuzanny dla mam maluszków. Ogrom wiedzy i ciepła atmosfera panująca na spotkaniu to tylko jedne z wielu zalet takiego spotkania.”

,,Profesjonalnie i wyczerpująco, w miłej atmosferze. Dużo rzetelnej wiedzy. Polecam”

,,Bardzo pomocne porady i informacje przekazane w ciekawej formie. Duża dawka wiedzy i ,,trików” w pigułce”

,,Praktyczne wskazówki! Przepisy, przepisy! Możliwość konsultacji po zajęciach. Mam mega pozytywne nastawienie po zajęciach”

,,Było super, atmosfera, sposób komunikacji. Dziękuję, wiele się nauczyłam”

,,Bardzo mi się podobało. Będę polecać. Dziękuję

 

Sprawdź kiedy odbędą się najbliższe warsztaty w zakładce WYDARZENIA

 

Warsztaty trwają 3 godziny.

Dziecko POZOSTAW na ten czas w dobrych rękach taty, babci, niani 🙂

Miejsce: Szkoła Rodzenia Katarzyna Zamiela, Szczecin, ul. Bol. Śmiałego 14

Koszt 50 zł/os (para rodziców lub mama i babcia – koszt 80 zł)

Do zobaczenia!

Zapisy w Szkole Rodzenia lub poprzez formularz poniżej

Pisząc do mnie maila wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach obsługi zapytania. Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć w Polityce prywatności