Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Jestem pomysłodawczynią i autorką pierwszego w Szczecinie profesjonalnego cyklu warsztatów dla dzieci łączącego zagadnienia z dietetyki oraz podstawy wiedzy o żywności.

Podczas każdego spotkania uczestnicy będą próbowali produktów związanych z tematem zajęć lub pomagali w przygotowywaniu posiłku.

Zależy mi aby zainteresować i zachęcić dzieci do angażowania się w zajęcia. Pozytywne doświadczenia z jedzeniem i przygotowywaniem posiłków w dzieciństwie pozostają w pamięci na zawsze i pozytywnie wpływają na jego przyszłe zachowania i wybory żywieniowe.

W przedszkolu czy szkole dzieci spędzają często więcej aktywnych godzin niż w domu! Rodzice oczekują albo przynajmniej liczą, że placówka oświatowa nauczy ich dziecko zasad i korzyści zdrowego odżywiania, a nawet zachęci do wybierania naturalnych produktów.

zielony miś
zajęcia o zdrowym odżywianiu dla przedszkolaków z Zielonego Misia

Co daje uczestnictwo w programie Dietetyka smyka?

-20 lub więcej interesujących, dostosowanych do wieku i potrzeb dzieci praktycznych spotkań edukacyjno-kulinarnych ( nauka poprzez rozmowę, zadawanie dzieciom pytań, eksperymenty kulinarne, degustację, zajęcia manualne) , odbywających się na terenie przedszkola/szkoły

-rzetelną wiedzę przekazywaną przez dyplomowanego dietetyka, specjalizującego się w żywieniu dzieci

-wszelkie pomoce dydaktyczne, produkty spożywcze, sprzęt kuchenny niezbędny do prowadzenia zajęć

-szczegółowy informator na temat warsztatów dla placówki i rodziców

-2 spotkania edukacyjne dla rodziców (w roku szkolnym)

-bezpłatna pomoc w ocenie i dostosowaniu istniejącego w przedszkolu jadłospisu

-bezpłatne spotkania edukacyjne z personelem przygotowującym posiłki

Przed rozpoczęciem współpracy dostarczę do dyrekcji potwierdzenie swoich kwalifikacji zawodowych.
Informacje o warsztatach:

– zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym

-zajęcia trwają około 30-45 minut

Decydując się na wprowadzenie w swoim przedszkolu/szkole całkowicie nowej oferty edukacyjnej, zapewnicie Państwo swoim podopiecznym profesjonalne nauczanie zasad zdrowego odżywiania. Dzięki regularnym spotkaniom dzieci będą miały ciągły kontakt z tak ważnym tematem, będą kształtować swoją świadomość żywieniową, poznawać nowe smaki, wybierać zdrowe produkty. Prawdopodobni niektóre produkty zobaczą albo spróbują po raz pierwszy w życiu. Dzieci dowiedzą się w jaki sposób żywienie wpływa na ich zdrowie i samopoczucie. Odkryją że zdrowe jedzenie jest bardzo smaczne. Moim celem jest uświadomić dzieciom podstawową rolę jedzenia. Przygotowywanie prostych posiłków w miłej atmosferze zachęci dzieci do poznawania bogactwa smaków i produktów. W czasie warsztatów poruszę też temat szanowania żywności, zwrócę uwagę na problem, marnowania wody i resztek jedzenia, wyrzucanie jedzenia do śmieci, nadmiernej konsumpcji, otyłości, próchnicy. Wiem, że powinno się na te tematy rozmawiać z dziećmi już od najmłodszych lat, dostosowując treść i ilość informacji do wieku .

Plan pojedynczego warsztatu:

-rozmowa edukacyjna dotycząca tematu zajęć, omówienie wpływu danego zagadnienia dietetycznego na zdrowie, zaprezentowanie przyniesionych produktów i akcesoriów

-powtórzenie, celem utrwalenia nowej wiedzy, zgadywanki

-mycie rąk, przygotowanie do części praktycznej

-wspólne przygotowanie posiłku lub próbowanie produktów dotyczących omawianego tematu

-wspólne jedzenie przygotowanych potraw

-zakończenie warsztatu

Zapraszam do współpracy.  Istnieje możliwość zamówienia pojedynczych warsztatów.

Tematy (łącznie 27) prezentuję na wstępnym, bezpłatnym spotkaniu z dyrekcją placówki.

Zachęcam Państwa do kontaktu na adres e-mail kontakt@dietetykasmyka.pl

Zuzanna Kłos dietetyk
Warsztaty ,,Fit uczeń” dla uczniów (organizowane przez Collegium Medyczne Medica)