szkolenie usypianie bez karmienia

USYPIANIE BEZ KARMIENIA

Chcesz ograniczyć karmienia (i pobudki!) nocne?

Jeśli Twoje dziecko ma 6-18 miesięcy, zasypia głównie podczas lub po karmieniu piersią lub butelką oraz za często budzi się w nocy i domaga karmienia to sprawdź szczegóły i dołącz do uczestniczek szkolenia online i sesji Q&A.

.

Szkolenie online

Termin: początek wrzesienia 2023

Sesja Q&A

Termin: II tydzień września 2023

Po szkoleniu i sesji Q&A

będziesz wiedziała:

co robić przed drzemkami oraz wieczorem, aby dziecko zasnęło bez piersi/butelki

jak reagować, jeśli dziecko się przebudzi (w nocy oraz w czasie drzemki)

jak ograniczyć nocne karmienia (do ilości optymalnej do danego wieku) lub je zakończyć

jak dopasować karmienia mlekiem i posiłki stałe do drzemek i snu nocnego

jak lepiej wyciszać i nastawiać maluszka na drzemkę i sen nocny

Zuzanna Kłos - dietetyk dziecięcy, promotor karmienia piersią

Jestem prawdopodobnie jedynym dietetykiem dziecięcym, który połączył temat snu i żywienia.

W temacie dobrego snu dzieci ,,siedzę” od ponad 10 lat, czyli od momentu, gdy mój synek miał ponad pół roku, a ja z dnia na dzień coraz bardziej odczuwałam skutki ciągłych pobudek w nocy.

Szukałam rozwiązania i czytałam dosłownie wszystkie książki, które dotyczyły snu lub rozwoju dziecka. Może było ich 15, 20 albo i więcej? Były to zarówno publikacje autorów uznawanych za trenerów snów (w negatywnym tego słowa znaczeniu), jak i zwolenników rodzicielstwa bliskości. Dobre rady podziałały i dosłownie ,,odżyłam”.

Po 2 latach po raz drugi zostałam mamą i… historia się powtórzyła. Moja córeczka była bardziej wrażliwa, ale ja wierzyłam, że i ona także może dobrze spać. I faktycznie tak się stało.

W 2016 roku zostałam certyfikowanym promotorem karmienia piersią i połączyłam moją wiedzę z zakresu żywienia dzieci, karmienia piersią, psychologii oraz własne doświadczenia.

Zrozumiałam jak bardzo sen i posiłki dziecka są ze sobą połączone.

Posiłki dziecka wpływają na jego sen, a sen wpływa na apetyt!

A do tego dochodzi jeszcze aktywność pomiędzy snem, a jedzeniem…

Zaczęłam prowadzić konsultacje i warsztaty stacjonarne dla rodziców, a po kilku latach stworzyłam kurs online Dobry sen Twojego dziecka.

Zadbaj o karmienia/posiłki w dzień, ogranicz lub pożegnaj karmienia nocne!

W pierwszych 6 miesiącach życia to normalne, że maluszek ,,odpływa” podczas karmienia (zwłaszcza jeśli porządnie najadł 🙂) , ale w kolejnych miesiącach o wiele lepiej wprowadzać posiłki stałe i karmić piersią jakiś czas przed spodziewaną drzemką/snem nocnym.

Karmieniu piersią mówię TAK , ale ,,ciumkaniu” piersi (jak smoczka) do zasypiania mówię stanowcze NIE.

Usypianie dziecka nie może być kosztem snu, energii i zdrowia psychicznego i fizycznego mamy.

W moich metodach/sposobach uczę jak oddzielić pierś/butelkę od zasypiania. 

BEZ DRASTYCZNYCH METOD, ZOSTAWIANIA DZIECKA I WYPŁAKIWANIA

JAKIE SĄ

zalety takiego szkolenia?

Wygoda

możesz je obejrzeć w swoim domu, "w kapciach", nawet opiekując się dzieckiem (kilka lat temu robiłam takie szkolenia w Szczecinie, a uczestniczki musiały dojechać na sale np. w niedzielę o 15.00 (a i tak był komplet)

Powtórka

otrzymujesz powtórkę, jakbyś chciała obejrzeć ponownie lub obejrzeć razem z mężem

Konkrety

w 1,5 godziny otrzymujesz same konkrety CO MOŻESZ ZROBIĆ (różne opcje do wyboru)

Działanie

nie odkładasz tego na później (jak to czasem bywa z długim kursem online czy książką)

Sesja Q&A

po kilku dniach masz możliwość zadać mi pytania i rozwiać swoje wątpliwości

Cena

jest tańsze niż kurs Dobry sen Twojego dziecka 🙂

Mini ebook

uczestniczki szkolenia otrzymują PDF z kluczowymi informacjami

NAJWAŻNIEJSZE, CZYLI

co myślą mamy po szkoleniu?

Duża dawka konkretnej wiedzy ! W mojej ocenie 10/10. Podobała mi się forma szkolenia. Na początku można było poznać kontekst, bardziej ogólne informacje. Na sam koniec konkretne metody, które można wcielić od razu w życie. Wszystko czego potrzeba aby opracować swój plan działania. zmotywowało mnie to najbardziej jak podkreślałaś, żeby kierować się Miłością. Zapadło mi w glowie "wytrzymaj 1 minutę, to tak jakbyś robiła sobie wtedy herbatę " 🙂 pomyślałam sobie wtedy, że 1 minutę to dam rady 😁 Przetestowałam w nocy. Dzidzia zasnęła a ja stałam i patrzyłam zdumiona. Moja córeczka ma już 11 miesięcy a ja polecam wszystkim którzy mają młodsze dzieci, aby nie wpadli w pułapkę zasypiania przy karmieniu. Ja to zrobiłam nieświadomie. Szkoda że nie wiedziałam wcześniej że mogę zrobić coś lepiej 🙂
Mama P.
Treści zawarte w szkoleniu "Usypianie bez karmienia" są nieocenioną pomocą dla rodziców, którzy chcą pomóc swoim maluchom w nauce samodzielnego zasypiania. Szkolenie skupia się nie tylko na odpowiednich technikach przy usypianiu dziecka, ale również na dwóch dodatkowych i ogromnie ważnych aspektach: roli składników odżywczych w posiłkach przed snem oraz konkretnych rytuałach (pięknie nazwanych Godziną Miłości przed snem nocnym). Jednym z głównych punktów szkolenia przeprowadzonego przez Panią Zuzannę była rola diety dla snu dziecka. Prezentowane informacje i porady były bardzo obszerne i dobrze zobrazowane przykładami. Dowiedziałam się, jak pewne składniki odżywcze mogą wpływać na jakość snu u dzieci i jak dostarczyć im odpowiednią dawkę tych składników w codziennych posiłkach by wspierały spokojny sen. Drugim kluczowym elementem było omówienie rytuałów przed snem. Wspomniane strategie były przede wszystkim praktyczne i łatwe do wprowadzenia w codzienną rutynę, co pomoże każdemu rodzicowi stworzyć spokojną atmosferę przed snem dla mojego dziecka. Co do samej treści, była dobrze zorganizowana i łatwa do zrozumienia. Materiały były przedstawione w przystępny sposób za pomocą prezentacji, z jasnymi wyjaśnieniami i praktycznymi wskazówkami. Chociaż kurs skupiał się na samodzielnym zasypianiu dziecka, to warto zauważyć, że na szkoleniu były poruszane też inne kwestie związane z codziennym rytmem dnia dziecka czy ewentualnymi problemami, które mogą wystąpić podczas snu dziecka. Pani Zuzanna jako świetny specjalista w zakresie dietetyki, wykazuje duże zrozumienie dla wyzwań, z jakimi zmagają się rodzice nie tylko przy usypianiu swoich dzieci. Z pewnością polecam ten kurs wszystkim rodzicom, którzy poszukują praktycznych wskazówek i strategii w tym obszarze, a szczególnie wszystkim, którzy dopiero zaczynają przygodę z rozszerzaniem diety. Żałuję, że ja na początku tego etapu u swojego dziecka, nie miałam tej wiedzy, co po tym szkoleniu. Bardzo dziękuję Pani Zuzannie za pomysł takiego szkolenia, klarowną prezentację oraz za odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
Gabriela
Uważam, że jest to wartościowe szkolenie, które pomaga uporządkować nasz dzień. Żałuję, że nie dotarłam do takiej wiedzy wcześniej, ale nigdy nie jest za późno, żeby wprowadzić dobre zmiany. Najważniejsze elementy zostały zawarte w pigułce. Dużo fajnych pomysłów, na wyciszanie i usypianie dziecka. Myślę, że najważniejsza wiedza została przekazana. Dziękuję, że Tak wyczerpująco odpowiadała Pani na każde zadane pytanie. Szkolenie zmotywowało mnie do tego, żeby wprowadzić rytuały i bardziej uporządkować dzień. Uspokoiło mnie, że dziecko w nocy nie przebudza się z głodu, jeśli wystarczająco zjadło w dzień. Rozjaśniło, że nie muszę karmić piersią tak często. Wiele rzeczy mi się rozjaśniło i pomogło zrozumieć moje dziecko 🙂 polecam wszystkim mamom 🙂 Pozdrawiam 🙂
Ania
Fajne, treściwe szkolenie. Najważniejsze wątki dotyczące snu w połączeniu z odpowiednim karmieniem (schemat karmienia w ciągu dnia, przykładowe pory są inspiracją jak to zorganizować). Już z mam w głowie plan co zmodyfikować w swoim postępowaniu. Przy okazji ciekawe informacje np. O tym żeby dodać zmielone pestki dyni do zupki jako źródło białka, super nigdzie indziej tego się nie dowiedziałam. Dziękuję
Justyna
Szkolenie pomaga w uporządkowaniu wiedzy na temat żywienia i snu maluszków. Pomaga w walce z błędnymi przekonaniami i schematami. Wydaje mi się, że ta wiedza przydatna jest każdemu rodzicowi bez względu na to, jak jego maluszek śpi 🙂
Marta
"Najtrudniejsze jest zdecydowanie się na działanie. Reszta to już tylko kwestia wytrwałości"
Amelia Earhart