Sen dziecka

Witaj w strefie snu dzieci

Może dziwisz się teraz skąd tutaj taki temat i czemu ja – dietetyk dziecięcy – zajmuje się snem dzieci… ?

Jestem prawdopodobnie JEDYNYM dietetykiem dziecięcym, który połączył temat snu i żywienia.

W temacie dobrego snu dzieci ,,siedzę” od ponad 6 lat, czyli od momentu, gdy mój synek miał ponad pół roku, a ja z dnia na dzień coraz bardziej odczuwałam skutki ciągłych pobudek w nocy. Szukałam rozwiązania i czytałam dosłownie wszystkie książki, które  dotyczyły snu lub rozwoju dziecka. Może było ich 15, 20 albo i więcej? Były to zarówno publikacje autorów uznawanych za trenerów snów (w negatywnym tego słowa znaczeniu), jak i zwolenników rodzicielstwa bliskości. Dobre rady podziałały i dosłownie ,,odżyłam”.

Po 2 latach po raz drugi zostałam mamą (i historia się powtórzyła…). Dopiero, gdy zostałam promotorem karmienia piersią i połączyłam moją wiedzę z zakresu żywienia dzieci, karmienia piersią, psychologii oraz własne doświadczenia zrozumiałam jak bardzo sen i posiłki dziecka są ze sobą połączone. Że karmienie dziecka wpływa na jego sen, a brak snu wpływa na jego apetyt. A do tego dochodzi jeszcze aktywność pomiędzy snem, a jedzeniem…

Zaczęłam prowadzić konsultacje i warsztaty dla rodziców, a po kilku latach opracowałam autorski schemat nauki samodzielnego zasypiania (samodzielnego, nie samotnego!)

Te treści mogą Cię zainteresować

,,JEŚLI CZEGOŚ NIE CIERPISZ, ZMIEŃ TO" - takie Rodzicielstwo Bliskości to ja lubię!

Dobry sen dziecka zaczyna się od mamy! wywiad z Mamą Terapeutką

Wpływ jedzenia na sen dziecka i braku snu na posiłki

Fragment kursu online Dobry sen Twojego dziecka

Czy Twój maluszek budzi się w nocy, bo jest głodny?

Książeczki na dobranoc

Szukasz konkretnego rozwiązania? Sprawdź mój kurs online