Żywienie małych dzieci

ŻYWIENIE MAŁYCH DZIECI

Dzieci tak szybko rosną, więc każdy ich posiłek powinien być maksymalnie wartościowy.

Wiadomo, że mimo najlepszych naszych chęci nie zmusimy dziecka do zjedzenia wszystkiego co uważamy za zdrowe. Przecież my też nie lubimy niektórych smaków, potraw. Jednak są metody aby nasze dziecko ,,wyniosło” z dzieciństwa dobre nawyki żywieniowe, które z pewnością wpłyną na jego zdrowie.

Może do tej pory tak słyszałaś i żyłaś ze świadomością, że większość dzieci grymasi, wymusza określone potrawy, nie je warzyw, je tylko ulubione smaki, domaga się słodyczy, bawi się jedzeniem itd i myślisz, że te parę pierwszych lat nie ma zbyt dużego znaczenia w perspektywie całego życia Twojego dziecka. Że kiedyś przecież urośnie, pójdzie do szkoły i wtedy się ,,tym” zajmiesz?

Uważam, że wiesz dobrze, że wtedy już będzie za późno, albo dużo trudniej.

Do około 6 roku życia rodzice, dziadkowie i przedszkole (!) mają największy wpływ na jedzenie małego dziecka. Potem Wasze dziecko będzie w dużej mierze samo podejmowało już decyzje i brało przykład z rówieśników. Wtedy też ogromny wpływ zacznie mieć reklama produktów spożywczych i kuszące opakowania z przekąskami.

Jeżeli masz dziecko 2, 3, 4, 5 letnie to teraz jest ten czas gdy łatwo możesz zmienić to w sposobie odżywiania Twojego dziecka na czym Ci zależy!

  • Omówimy kwestie, które najbardziej martwią i irytują rodziców. Już w momencie wypełniania formularza zgłoszeniowego możesz zadać pytanie albo poprosić o poruszenie danego tematu.
  • Zweryfikujesz swoje zachowanie- jak pomagasz dziecku i jak je zniechęcasz do jedzenia!
  • Będzie czas na dyskusję i wymianę pomysłów/poglądów z innymi rodzicami! 
  • Tak samo jak na warsztatach z żywienia niemowląt pokazuję co znajduje się w gotowych produktach dla maluszków, tak na tych warsztatach pokażę co producenci dodają do żywności dedykowanej/reklamowanej dla dzieci. Jeżeli to co zobaczysz i usłyszysz Cię nie przekona, żeby nigdy więcej nie kupować tych produktów dziecku, to już nic Cię nie przekona.
  • Porozmawiamy też trochę o normach w żywieniu małych dzieci

Anonimowe opinie po warsztatach:

,,Profesjonalnie i wyczerpująco, w miłej atmosferze. Dużo rzetelnej wiedzy. Polecam”

,,Bardzo pomocne porady i informacje przekazane w ciekawej formie. Duża dawka wiedzy i ,,trików” w pigułce”

,,Praktyczne wskazówki! Przepisy, przepisy! Możliwość konsultacji po zajęciach. Mam mega pozytywne nastawienie po zajęciach”

,,Było super, atmosfera, sposób komunikacji. Dziękuję, wiele się nauczyłam”

,,Bardzo mi się podobało. Będę polecać. Dziękuję

 

Sprawdź kiedy odbędą się najbliższe warsztaty w zakładce WYDARZENIA

 

Warsztaty trwają 2-2,5 godziny, dziecko zostaw na ten czas w dobrych rękach taty, babci, niani 🙂

Miejsce: Szkoła Rodzenia Katarzyna Zamiela, Szczecin, ul. Bol. Śmiałego 14

Koszt 50 zł/os (para rodziców lub mama i babcia – koszt 80 zł)

Do zobaczenia!

Zapisy w Szkole Rodzenia lub poprzez formularz poniżej

Pisząc do mnie maila wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach obsługi zapytania. Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć w Polityce prywatności